Sprievodca Šťastní rodičia

Stravovacie návyky

rady v kategórii: dieťa

Dieťa po roku už nenaberá telesnú hmotnosť ako predtým a jeho postava a proporcie sa začínajú meniť. Takmer všetka jeho pozornosť je zameraná na vôľu chodiť a objavovať svet okolo seba. Jeho záujem o jedlo sa znižuje, čo je prirodzené. Nemajte obavy ak vaše dieťa má zníženú alebo meniacu sa chuť k jedlu.

Čo by mal malý objavovateľ papať?
Nezabudnite, že v tejto fáze sa rozvíjajú jeho stravovacie návyky. Uistite sa, že jedlá nie sú príliš výdatné a prestávky medzi jedlami nie sú príliš dlhé. Vaše dieťa by malo jesť 3-5 jedál v pravidelných intervaloch a denný príjem kalórií by nemala prekročiť 1100 - 1300 kcal. Nenúťte vaše dieťa jesť viac než chce. Dbajte o to, aby boli jedlá pestré a pekne naservírované. Sladkostiam sa vyhýbajte čo najdlhšie a keď už ich drobec objaví, nedávajte mu ich medzi jednotlivými jedlami. Môžu totiž znížiť chuť na vyváženú stravu.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku.

> čítať ďalej

Bezpečnosť dieťaťa počas prvých krokov

Vaše dieťa už chodí a objavuje svet. Začína byť ťažké kontrolovať ho na každom kroku a chrániť pred akýmkoľvek nebezpečenstvom.

> čítať ďalej

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ.

> čítať ďalej