Sprievodca Šťastní rodičia

Stravovacie návyky

rady v kategórii: dieťa

Dieťa po roku už nenaberá telesnú hmotnosť ako predtým a jeho postava a proporcie sa začínajú meniť. Takmer všetka jeho pozornosť je zameraná na vôľu chodiť a objavovať svet okolo seba. Jeho záujem o jedlo sa znižuje, čo je prirodzené. Nemajte obavy ak vaše dieťa má zníženú alebo meniacu sa chuť k jedlu.

Čo by mal malý objavovateľ papať?
Nezabudnite, že v tejto fáze sa rozvíjajú jeho stravovacie návyky. Uistite sa, že jedlá nie sú príliš výdatné a prestávky medzi jedlami nie sú príliš dlhé. Vaše dieťa by malo jesť 3-5 jedál v pravidelných intervaloch a denný príjem kalórií by nemala prekročiť 1100 - 1300 kcal. Nenúťte vaše dieťa jesť viac než chce. Dbajte o to, aby boli jedlá pestré a pekne naservírované. Sladkostiam sa vyhýbajte čo najdlhšie a keď už ich drobec objaví, nedávajte mu ich medzi jednotlivými jedlami. Môžu totiž znížiť chuť na vyváženú stravu.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Nohy - vyvíjajú sa správne?

kolo prvého roka začnite sledovať nohy dieťa pozornejšie – môžete očakávať jeho prvé kroky. Veľa mamičiek premýšľa, či sa nohy dieťaťa vyvíjajú správne a ako zabezpečiť ich zdravý rozvoj.

> čítať ďalej

Tvrdohlavé dieťa

Rodičia sa často sťažujú, ako tvrdohlavé sú ich deti. Bez ohľadu na náladu prechádza každé dieťa fázou tvrdohlavosti. Môže sa to prejavovať vo väčšej alebo menšej miere.

> čítať ďalej

Vývoj reči Vášho dieťaťa

Vývoj dieťaťa sa skladá z mnohých prvkov. Jedným z nich je aj získanie komunikačných zručností - schopnosť hovoriť.

> čítať ďalej