Sprievodca Šťastní rodičia

Separačná úzkosť

rady v kategórii: batoľa

V 7. až 8. mesiaci sa naviazanosť dieťaťa k matke stáva veľmi zrejmá a jasná. V tejto dobe môže dieťa zažívať úzkosť z odlúčenia. Nedovolí matke vzdialiť sa a má strach z cudzích ľudí. Ak už dieťa môže loziť, bude Vás všade nasledovať. Musí byť neustále vo Vašej blízkosti, až vtedy bude dieťa spokojné.

V prípade ak sa rozhodnete chodiť opäť do práce, dieťa si bude chcieť kompenzovať Vašu neprítomnosť v noci. Bude Vás chcieť objať a cítiť vôňu a teplo. Môžete zvážiť spanie v jednej posteli so svojím dieťaťom, ale pamätajte, že odučenie z tohto zvyku nebude určite ľahké. Môžete kľudne uspať Vaše dieťa v jeho postieľke spevom a hladkaním, čo bude pôsobiť na dieťa upokojujúco a čoskoro pochopí, že v noci má spať.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Starostlivosť o prvé zúbky

Niektorým deťom za začínajú prerezávať zúbky v 5. až 6. mesiaci. Ešte predtým by ste ale mali už od prvých mesiacov  začať  s čistením ďasien.

> čítať ďalej

Dovolenka s dieťaťom

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a viac batožiny.

> čítať ďalej

Komfort počas spánku

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky.

> čítať ďalej