Sprievodca Šťastní rodičia

Prvé krôčiky

rady v kategórii: dieťa

Je to už 13. mesiacov od narodenia a Vaše dieťa ešte nespravilo svoj prvý krôčik? Nemajte obavy, zvyčajne deti začínajú chodiť medzi 14 a 18 mesiacom. Môžete mu pomôcť tým, že ho donútite načahovať sa za hračkou, ktorú umiestnite napr. na stoličku.


Na začiatku sa bude vaše dieťa snažiť presunúť z jedného miesta na druhé a zároveň sa bude niečoho neustále držať. Ukážte mu svoju radosť a spokojnosť s jeho prvými úspechmi – bude to pre neho motivácia. S prvými krokmi prichádzajú aj prvé pády a modriny. Ak dieťa padne, snažte sa ho povzbudiť aby sa samé postavilo.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

> čítať ďalej

Tvrdohlavé dieťa

Rodičia sa často sťažujú, ako tvrdohlavé sú ich deti. Bez ohľadu na náladu prechádza každé dieťa fázou tvrdohlavosti. Môže sa to prejavovať vo väčšej alebo menšej miere.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej