Sprievodca Šťastní rodičia

Prerezávanie mliečnych zúbkov

rady v kategórii: batoľa

Prvý mliečny zub vyvoláva veľa emócií u oboch rodičov a dieťaťa. Prvé mliečne zuby zvyčajne rastú v 6. mesiaci ale niekedy sa môžu objaviť začiatkom 3. mesiaca alebo koncom 8.. Ak sa rodičom prerezávali zuby v ranom veku, je veľmi pravdepodobné, že k tomu dôjde aj u ich dieťaťa. Z prerezávania mliečnych zúbkov je bábätko často podráždené, nepokojné, má problémy so zaspávaním a často sa budí uprostred noci.


Prerezávanie zúbkov môže byť sprevádzané zvýšenou teplotou a ďasná môžu byť opuchnuté a podráždené. Bolesť môžete zmierniť olejčekmi alebo chladiacimi hryzátkami.


Bolesť sa dá zmierniť aj liekmi na to určenými. Pomôcť môže aj sanie z prsníka, pretože teplo matkinho tela je pre dieťa upokojujúce.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Starostlivosť o prvé zúbky

Niektorým deťom za začínajú prerezávať zúbky v 5. až 6. mesiaci. Ešte predtým by ste ale mali už od prvých mesiacov  začať  s čistením ďasien.

> čítať ďalej

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Dovolenka s dieťaťom

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a viac batožiny.

> čítať ďalej