Sprievodca Šťastní rodičia

Prerezávanie mliečnych zúbkov

rady v kategórii: batoľa

Prvý mliečny zub vyvoláva veľa emócií u oboch rodičov a dieťaťa. Prvé mliečne zuby zvyčajne rastú v 6. mesiaci ale niekedy sa môžu objaviť začiatkom 3. mesiaca alebo koncom 8.. Ak sa rodičom prerezávali zuby v ranom veku, je veľmi pravdepodobné, že k tomu dôjde aj u ich dieťaťa. Z prerezávania mliečnych zúbkov je bábätko často podráždené, nepokojné, má problémy so zaspávaním a často sa budí uprostred noci.


Prerezávanie zúbkov môže byť sprevádzané zvýšenou teplotou a ďasná môžu byť opuchnuté a podráždené. Bolesť môžete zmierniť olejčekmi alebo chladiacimi hryzátkami.


Bolesť sa dá zmierniť aj liekmi na to určenými. Pomôcť môže aj sanie z prsníka, pretože teplo matkinho tela je pre dieťa upokojujúce.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Strihanie nechtov

Ako by ste mali ostrihať dieťaťu nechty aby nezarastali do kože a kedy je na to najlepší čas?

> čítať ďalej

Komfort počas spánku

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky.

> čítať ďalej