Sprievodca Šťastní rodičia

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

rady v kategórii: dieťa

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

Pravdepodobne nebudete môcť uchrániť niektoré veci pred zničením - vaše dieťa bude chcieť vidieť, čo sa stane keď váš mobilný telefón spadne na zem. Opakovanie tej istej akcie niekoľkokrát za sebou umožňuje dieťaťu pochopiť súvislosť medzi príčinou a následkom.

Snažte sa mu príliš veľa vecí nezakazovať – dieťa Vás aj tak nebude veľmi počúvať. Neberte to ako nedostatok poslušnosti, malé deti ešte nedokážu ovládať svoje impulzy, ktoré ich nútia dotýkať sa nových vecí. Skúste svoje dieťa pri objavovaní sprevádzať a všetko mu vysvetľujte a ukazujte.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Koniec s používaním plienok

Neexistuje žiadna presná odpoveď na otázku, kedy prestať s plienkami. Názory expertov sa líšia ale približne by k tomu malo dôjsť nie skôr ako v 18 mesiaci a nie neskôr ako v 2 rokoch.

> čítať ďalej

Tvrdohlavé dieťa

Rodičia sa často sťažujú, ako tvrdohlavé sú ich deti. Bez ohľadu na náladu prechádza každé dieťa fázou tvrdohlavosti. Môže sa to prejavovať vo väčšej alebo menšej miere.

> čítať ďalej

Vývoj reči Vášho dieťaťa

Vývoj dieťaťa sa skladá z mnohých prvkov. Jedným z nich je aj získanie komunikačných zručností - schopnosť hovoriť.

> čítať ďalej