Sprievodca Šťastní rodičia

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

rady v kategórii: dieťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ. Mnoho rodičov má starosti, že ich dieťa je príliš naviazané na hračku a pritom nemusia mať žiadne obavy. Keď je Vaše dieťa smutné, nepokojné, má strach alebo mu niekto chýba, automaticky siahne po hračke. Je to liek na všetky bolesti, pomáha dieťaťu vyrovnať sa s ťažkosťami a dáva pocit bezpečia.

Prečo by ste si nemali robiť starosti ak dieťa priľne k hračke?
Hračka nemá žiadne negatívne dôsledky (na rozdiel od cmúľania si palca alebo cumlíka). V určitom okamihu dieťa jednoducho z toho vyrastie. Novorodenec sa cíti v bezpečí vďaka kontaktu s matkou. 2-ročné dieťa chce určitú samostatnosť. V ťažkých časoch by mohlo objať mamičku, ale to by znamenalo stratu novo získanej samostatnosti. To je dôvod, prečo vaše dieťa potrebuje nejakého utešiteľa. 2-ročné dieťa používa plyšovú hračku častejšie ako 3-ročné. V priebehu veku 5 alebo 6 rokov môže dieťa jednoducho a prirodzene zabudnúť na hračku. Preto by ste sa nemali smiať ak má Vaše dieťaťa náklonnosť k ošumelému medvedíkovi a nehovoriť mu, že sa chová ako malé dieťa. Naviazanosť k plyšovej hračke je znamením, že dieťaťa je schopné byť nezávislé od matky a čeliť svetu samé.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Prvé topánky

Prvé topánky by ste mali kúpiť akonáhle Vaše dieťa spraví svoj prvý krôčik. Ak chcete nájsť tie správne, navštívte niekoľko obchodov a vyberte si zopár zaujímavých modelov. Potom zoberte dieťa so sebou a kúpte nejaké z vyhliadnutých. Nekupujte topánky bez skúšania.

> čítať ďalej

Koniec s nočným kŕmením

Veľa mamičiek premýšľa, kedy prestať s nočným kŕmením. Ak ste sa na to ešte neodhodlali, teraz je na to správny čas.

> čítať ďalej

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

> čítať ďalej