Sprievodca Šťastní rodičia

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

rady v kategórii: batoľa

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo. Vaše dieťa sa správa inštinktívne čo znemená, že všetko skúša, spoznáva, precvičuje a načahuje sa za všetkým!


Preto musia rodičia zabezpečiť okolie dieťaťa. Zabezpečte zásuvky špeciálnymi ochranami, takže keď sa dieťa bude plaziť, nebude tam mať ako strčiť prsty. Na skrinky a šuflíky namontujte detské poistky. Neklaďte horúce nápoje blízko okrajom stola (zvlášť ak máte na ňom položený obrus). Skryte všetky nebezpečné predmety ako sú káble, skrutkovače, nožnice a rôzne dokumenty niekde, kde dieťa nedočiahne.


Ak je to možné, prichyťte nábytok k stene - deti milujú lezenie na police. Uistite sa, že v dohľade nie sú žiadne malé predmety. Dal by sa napísať rozsiahly zoznam zaujímavých vecí, ktoré boli vytiahnuté z nosov alebo uší detí. Pamätajte si, že vaše dieťa má neobmedzenú kreativitu a zvedavosť, takže použite dvojitú dávku predstavivosti a predvídavosti čo všetko sa môže stať!

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Separačná úzkosť

V 7. až 8. mesiaci sa naviazanosť dieťaťa k matke stáva veľmi zrejmá a jasná. V tejto dobe môže dieťa zažívať úzkosť z odlúčenia. Nedovolí matke vzdialiť sa a má strach z cudzích ľudí.

> čítať ďalej

Obliekanie dieťaťa

Podľa pediatrov rodičia často prehrievajú svoje dieťa príliš veľa vrstvami oblečenia, čo môže znížiť ich imunitu.

> čítať ďalej

Nové jedlo

Matky, ktoré svoje deti koja tak môže kľudne robiť až do šiestich mesiacov. Ak zistíte, že vaše dieťa vyžaduje niečo viac alebo niečo iné, môžete ho začať kŕmiť inou náhradou stravy. Nové chute môžete skúsiť už na konci  4. mesiaca.

> čítať ďalej