Sprievodca Šťastní rodičia

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

rady v kategórii: batoľa

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo. Vaše dieťa sa správa inštinktívne čo znemená, že všetko skúša, spoznáva, precvičuje a načahuje sa za všetkým!


Preto musia rodičia zabezpečiť okolie dieťaťa. Zabezpečte zásuvky špeciálnymi ochranami, takže keď sa dieťa bude plaziť, nebude tam mať ako strčiť prsty. Na skrinky a šuflíky namontujte detské poistky. Neklaďte horúce nápoje blízko okrajom stola (zvlášť ak máte na ňom položený obrus). Skryte všetky nebezpečné predmety ako sú káble, skrutkovače, nožnice a rôzne dokumenty niekde, kde dieťa nedočiahne.


Ak je to možné, prichyťte nábytok k stene - deti milujú lezenie na police. Uistite sa, že v dohľade nie sú žiadne malé predmety. Dal by sa napísať rozsiahly zoznam zaujímavých vecí, ktoré boli vytiahnuté z nosov alebo uší detí. Pamätajte si, že vaše dieťa má neobmedzenú kreativitu a zvedavosť, takže použite dvojitú dávku predstavivosti a predvídavosti čo všetko sa môže stať!

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Samostatné jedenie

Učiť dieťa jesť je pre rodičov skúškou trpezlivosti. Na jednej strane chcete aby dieťa jedlo bez vašej pomoci čo najskôr, ale na druhej strane nechcete aby dieťa jedlo príliš dlho a kuchyňa ostala znečistená.

> čítať ďalej

Dieťa objavuje svet

Dieťa objavuje svet ochutnávaním, vôňou a dotykom. Takto vie, kedy ho niekto cudzí vezme do náručia.

> čítať ďalej

Komfort počas spánku

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky.

> čítať ďalej