Sprievodca Šťastní rodičia

Nové jedlo

rady v kategórii: batoľa

Matky, ktoré svoje deti koja tak môže kľudne robiť až do šiestich mesiacov. Ak zistíte, že vaše dieťa vyžaduje niečo viac alebo niečo iné, môžete ho začať kŕmiť inou náhradou stravy. Nové chute môžete skúsiť už na konci  4. mesiaca.

Začnite s 2-3 lyžičkami vareného a rozpučeného jablka. Neskôr postupne pridávajte aj ďalšie jedlá (nemiešajte viac druhov dokopy): varené zemiaky, tekvicu, brokolicu alebo roztlačený banán. Dôležité je zavádzať nové jedlá postupne s odstupom niekoľkých dní (počas ktorých by ste mali pozorne sledovať príznaky alergických reakcií - vyrážky alebo hnačky). Nepoužívajte soľ alebo cukor – dieťa ich ešte nepotrebuje.


Deti môžu mať rôzne reakcie na nové chute, ale pamätajte, že stravovacie návyky sa vyvíjajú do 2 rokov. Čím viac chutí Vaše dieťa vyskúša v detstve, tým viac budú rozvinuté jeho chuťové poháriky a v staršom veku bude ochotnejšie skúšať nové chute.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Etapy vývinu dieťaťa

Je Vaše dieťa náhle podráždené, budí sa uprostred noci a vyžaduje si Vašu neustálu pozornosť? Pravdepodobne prechádza jenou zo siedmych vývojových etáp. Toto obdobie bude trvať asi týždeň a potom ... vaše dieťa bude nadobúdať stále nové a nové zručnosti.

> čítať ďalej

Ležanie na brušku

Ak chcete, aby si Vaše dieťa vybudovalo normálne motorické schopnosti, uistite sa, že ho dávate ležať na brucho.

> čítať ďalej

Komfort počas spánku

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky.

> čítať ďalej