Sprievodca Šťastní rodičia

Nové jedlo

rady v kategórii: batoľa

Matky, ktoré svoje deti koja tak môže kľudne robiť až do šiestich mesiacov. Ak zistíte, že vaše dieťa vyžaduje niečo viac alebo niečo iné, môžete ho začať kŕmiť inou náhradou stravy. Nové chute môžete skúsiť už na konci  4. mesiaca.

Začnite s 2-3 lyžičkami vareného a rozpučeného jablka. Neskôr postupne pridávajte aj ďalšie jedlá (nemiešajte viac druhov dokopy): varené zemiaky, tekvicu, brokolicu alebo roztlačený banán. Dôležité je zavádzať nové jedlá postupne s odstupom niekoľkých dní (počas ktorých by ste mali pozorne sledovať príznaky alergických reakcií - vyrážky alebo hnačky). Nepoužívajte soľ alebo cukor – dieťa ich ešte nepotrebuje.


Deti môžu mať rôzne reakcie na nové chute, ale pamätajte, že stravovacie návyky sa vyvíjajú do 2 rokov. Čím viac chutí Vaše dieťa vyskúša v detstve, tým viac budú rozvinuté jeho chuťové poháriky a v staršom veku bude ochotnejšie skúšať nové chute.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Prerezávanie mliečnych zúbkov

Prvý mliečny zub vyvoláva veľa emócií u oboch rodičov a dieťaťa. Prvé mliečne zuby zvyčajne rastú v 6. mesiaci, ale niekedy sa môžu objaviť začiatkom 3. mesiaca alebo koncom 8..

> čítať ďalej

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Dovolenka s dieťaťom

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a viac batožiny.

> čítať ďalej