Sprievodca Šťastní rodičia

Komfort počas spánku

rady v kategórii: batoľa

Tak ako väčšina matiek, pravdepodobne aj vy budete rada spať s dieťaťom. Viete že sa cíti v bezpečí a aspoň ho máte na dosah ruky. Uistite sa, či to vyhovuje aj Vášmu partnerovi. Mohlo by to priaznivo ovplyvniť Váš vzťah.


Alebo možno ste to vy kto potrebuje spať spoločne s dieťaťom a nie dieťa s vami?


Spanie s dieťaťom je určite výhodou ak dojčíte. Ale ak má Vaše dieťa už 6 mesiacov a viac, najlepší darček, ktorý  mu môžete dať je dobre odpočinutá mamička plná energie. Čoskoro začne vaše dieťa liezť, čo znamená, že bude potrebovať viac vašej pozornosti.


Začnite tým, že dieťa odstavíte z nočného kŕmenia. Môže sa prebudiť uprostred noci pretože má hlad, takže pred spaním ho nakŕmite niečím sýtym. Dieťa môže tiež prebudiť, pretože sa domnieva, že zdroj jedla (prsia) sú hneď vedľa neho.


Je dobré naučiť svoje dieťa spať samé, pretože všetko bude lepšie fungovať ak sú stanovené pravidlá a určitý rytmus. Čím neskôr sa rozhodnete to urobiť, tým ťažšie to bude. Takže stojí za to popremýšľať o tom.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Samostatné jedenie

Učiť dieťa jesť je pre rodičov skúškou trpezlivosti. Na jednej strane chcete aby dieťa jedlo bez vašej pomoci čo najskôr, ale na druhej strane nechcete aby dieťa jedlo príliš dlho a kuchyňa ostala znečistená.

> čítať ďalej

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Detská nádcha

Nikomu z nás nie je príjemná bolesť v krku alebo nádcha. U detí je to horšie pretože nevedia prečo sa cítia zle a nemôžu s tým nič urobiť.

> čítať ďalej