Sprievodca Šťastní rodičia

Dovolenka s dieťaťom

rady v kategórii: batoľa

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a oveľa viac batožiny. ;-)


Ak sa vyberiete na dovolenku so svojím dieťaťom, postupujte podľa týchto pravidiel:


1. Vyberte si miesto vhodné pre rodiny s deťmi. Takéto zariadenia sú obvykle vybavené postieľkami, vaničkami alebo dokonca kočíky, ktoré si môžete prenajať. Nemá zmysel brať si so sebou polovicu vášho domova.

2. Ak to bude možné, zistite si, či vaši susedia budú tiež rodiny s deťmi. Môže sa Vám kľudne stať, že susedia budú hore každú noc až do rána a vy nebudete mať svoj vysnívaný oddych.

3. Bolo by dobré, keby ste si mohli ohriať  večeru alebo mlieko.

4. Vezmite si všetko potrebné na dlhé prechádzky alebo opaľovanie na pláži - vlhčené obrúsky, plienky a prebaľovacie podložky. Takto vybavená bude pre Vás jednoduchšie udržať Vaše dieťa čisté a suché za všetkých okolností.

5. Zbaľte dvakrát viac oblečenia pre dieťaťa než používate zvyčajne. Aj keď ešte dieťa nemôže chodiť, zašpiníte sa oveľa rýchlejšie a Vás sa určite nebudete  chcieť prať bielizeň každý deň. Uistite sa, že budete mať oblečenie vhodné pre všetky druhy počasia.

6. Vezmite si niektoré základné lieky, ktoré môžu byť užitočné v prípade úrazu, náhlej horúčky alebo hnačky. Nezabudnite zobrať zdravotnú kartu dieťaťa - nikdy neviete, kedy budete musieť ísť k lekárovi.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Detská nádcha

Nikomu z nás nie je príjemná bolesť v krku alebo nádcha. U detí je to horšie pretože nevedia prečo sa cítia zle a nemôžu s tým nič urobiť.

> čítať ďalej

Dieťa v aute

Skutočnosť, že Vaše dieťa je ešte malé neznamená, že ho nebudete môcť voziť v aute. Všetko čo potrebujete je detská sedačka zodpovedajúca veku dieťaťa, namontovaná v aute podľa pokynov výrobcu. Nekupujte sedačky, ktoré nie sú bezpečnostne schválené.

> čítať ďalej

Dieťa objavuje svet

Dieťa objavuje svet ochutnávaním, vôňou a dotykom. Takto vie, kedy ho niekto cudzí vezme do náručia.

> čítať ďalej