Sprievodca Šťastní rodičia

Dieťa v aute

rady v kategórii: batoľa

Skutočnosť, že Vaše dieťa je ešte malé neznamená, že ho nebudete môcť voziť v aute. Všetko čo potrebujete je detská sedačka zodpovedajúca veku dieťaťa, namontovaná v aute podľa pokynov výrobcu. Nekupujte sedačky, ktoré nie sú bezpečnostne schválené. Sedačku pripevnite pomocou bezpečnostného pásu na prednom alebo zadnom sedadle vždy proti smeru jazdy.

Ak sa chystáte na dlhší výlet, naplánujte si dopredu zastávky. Počas cesty sa môže stať niečo neočakávané napr. dieťa môže zvracať alebo potrebuje prebaliť a vy budete musieť zastaviť na nie príliš vhodnom mieste. Musíte byť pripravená na takéto situácie, takže si zabaľte všetky potrebné doplnky do detskej tašky aby ste ich v prípade nutnosti mali poruke. Nezabudnite zobrať fľašku s pitím, pretože je ťažké počas jazdy upokojiť plačúce dieťa – takto sa vyhnete neželanej situácii najmä ak idete s dieťaťom sama.

Aby si Vaše dieťa užilo jazdu, zoberte pre neho jeho obľúbené hračky, najlepšie tie, ktoré robia nejaké zvuky. Okrem toho si môžete pripraviť CD s pesničkami alebo rozprávkami. Takto bude cesta ubiehať rýchlejšie a to aj v prípade, že dieťa nespí, takže sa nebude nudiť. Pamätajte si – vždy posaďte dieťa do detskej auto sedačky a nezabudnite zapnúť bezpečnostný pás. Držať dieťa na kolenách pri riadení auta je hazardovanie so životmi!

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Separačná úzkosť

V 7. až 8. mesiaci sa naviazanosť dieťaťa k matke stáva veľmi zrejmá a jasná. V tejto dobe môže dieťa zažívať úzkosť z odlúčenia. Nedovolí matke vzdialiť sa a má strach z cudzích ľudí.

> čítať ďalej

Dovolenka s dieťaťom

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a viac batožiny.

> čítať ďalej

Detská nádcha

Nikomu z nás nie je príjemná bolesť v krku alebo nádcha. U detí je to horšie pretože nevedia prečo sa cítia zle a nemôžu s tým nič urobiť.

> čítať ďalej