Sprievodca Šťastní rodičia

Dieťa objavuje svet

rady v kategórii: batoľa

Zmysly - zrak a chuť sa vyvinú skôr než sa dieťa narodí, presnejšie v 28. týždni tehotenstva. Ihneď po narodení Vaše dieťa ešte dobre nevidí. Jeho zrak sa plne rozvíja skôr, než má jeden rok.

Čuch má už dobre vyvinutý, preto vie, kedy ho niekto cudzí vezme do náručia namiesto mamičky. Dieťa objavuje svet dotykom, takže je dôležité aby malo hračky, ktoré mu budú jeho vnemy rozvíjať. Hračky si bude dávať do pusy, čo ale nemá nič spoločné s ochutnávaním – chce hračku len podrobne spoznať.  Okolo 6. mesiaca vie dieťa rozpoznať chute potravín. Preto by ste ho mali začať kŕmiť aj niečím iným ako len materským mliekom alebo umelým mliekom.

Určite sa veľmi tešíte na chvíľu, kedy vaše dieťa dychtivo zje polievku, ktorú mu uvaríte. Ale musíte byť trpezliví. Nové chute mu predstavujte postupne a na začiatku ich veľa nemiešajte. To umožní, aby vaše dieťa spoznalo rôzne chute. Taktiež sa dozviete sa čo mu chutí a čo nie.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Plazenie a bezpečnosť v domácnosti

V deň, keď sa vaše dieťa začne plaziť, sa pre Vás zmení celý svet ;-) Je zrejmé, že na neho budete musieť dávať neustále pozor. Uvedomte si, že dieťa nevie čo znamená nebezpečenstvo.

> čítať ďalej

Dovolenka s dieťaťom

Skutočnosť, že pár má dieťa ešte neznamená, že sa musí vzdať dovolenky pokiaľ dieťa ešte nechodí do školy. Dovolenka si bude vyžadovať určitú prípravu a viac batožiny.

> čítať ďalej

Zdravie dieťaťa - infekcie nie sú až tak zlé

Vaše dieťa má nádchu alebo horúčku. Nepodliehajte panike! Nemusí to byť ešte také zlé.

> čítať ďalej