Sprievodca Šťastní rodičia

Dieťa na slnku

rady v kategórii: dieťa

Citlivá detská pokožka nemá žiadne ochranné mechanizmy proti slnečným lúčom – stačí pár minút na slnku a pokožka sa spáli a bude podráždená. Ak chcete aby bolo Vaše dieťa na slnku v bezpečí, používajte krémy na opaľovanie označené SPF 50+.

Uistite sa že sú určené priamo pre deti – neobsahujú látky ktoré môžu spôsobovať alergie.  Môžete použiť ak krémy, ktoré obsahujú zmes chemických prísad (prenikajú do hornej vrstvy pokožky a pohlcujú slnečnú energiu, ktorá sa potom spracuje na neškodné teplo). Bezpečnejšie je ale používať produkty s fyzickými ochrannými látkami, ktoré neprenikajú do kože a nespôsobujú alergie. Fyzické opaľovacie krémy fungujú ako zrkadlá – odrážajú a rozptyľujú slnečné lúče.

Okrem používania opaľovacích krémov s vysokými faktormi sa uistite, že Vaše dieťa nebude vystavené priamemu slnečnému žiareniu medzi 11-15 hodinou. Deti by sa nemali opaľovať vyzlečené. Vhodné sú priedušné prírodné tkaniny. Nezabudnite na pokrievku hlavy, napr. klobúk alebo čiapku.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Nohy - vyvíjajú sa správne?

kolo prvého roka začnite sledovať nohy dieťa pozornejšie – môžete očakávať jeho prvé kroky. Veľa mamičiek premýšľa, či sa nohy dieťaťa vyvíjajú správne a ako zabezpečiť ich zdravý rozvoj.

> čítať ďalej

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku.

> čítať ďalej

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ.

> čítať ďalej