Sprievodca Šťastní rodičia

Detská reč

rady v kategórii: dieťa

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa. Každá mamička je schopná poskytnúť veľa príkladov z reči svojho dieťaťa.

Vývoj jazyka je charakterizovaný všetkými druhmi zjednodušení a skratiek, ktoré uľahčujú dieťaťu komunikovať so svojím okolím. Môžu to byť jednotlivé slabiky používané ako slová zložitejšie zvuky, celé slabiky atď. Všetky tieto príklady sú prirodzenou súčasťou jazykového rozvoja Vášho dieťaťa a prinesú veľa radosti a zábavy. Je však potrebné si pamätať jednu zásadnú vec. Veľmi často sa stáva že opatrovateľka, teta, babička a prevezmú iniciatívu a hovoria s dieťaťom pomocou zdrobnenín a tzv. maznavým hlasom.

Takýto spôsob je významnou prekážkou pri získavaní jazykových zručností a brzdí normálny vývoj reči. Môže to tiež viesť k zlým návykom, k narušeniu reči alebo nejakej poruchy v neskoršom veku.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Detská agresivita

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove?

> čítať ďalej

Koniec s nočným kŕmením

Veľa mamičiek premýšľa, kedy prestať s nočným kŕmením. Ak ste sa na to ešte neodhodlali, teraz je na to správny čas.

> čítať ďalej

Plyšová hračka - najlepší priateľ Vášho dieťaťa

Medvedík iba s jedným uchom, bábika v potrhaných šatách ... Pre Vás sú možno opotrebované a zbytočné veci, ktoré patria do smetného koša ale pre Vaše dieťa je to jeho najlepší priateľ.

> čítať ďalej