Sprievodca Šťastní rodičia

Detská agresivita

rady v kategórii: dieťa

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove? Žiadne obavy! Agresívne správanie je súčasťou vývinu Vášho dieťaťa vo veku jedného roka.

Dieťa začína chápať že je nezávislou bytosťou a môže mať názor, ktorý sa neustále snaží vyjadriť. Vašou úlohou v tejto fáze je naučiť dieťa ako ovládať svoje emócie a správanie.

Ako sa môžete vysporiadať s detskou agresiou?
V prvom rade nejednajte agresívne - nie je nič horšie než učiť svoje dieťa, že agresívne správanie je normálne a silnejší vyhráva. Tiež by ste nemali dieťaťu hovoriť, že Vám jeho správanie ubližuje - v tomto veku ešte nechápe súvislosť medzi zlým správaním a smútku. Rodič by sa mal pozerať do očí dieťa a neustále opakovať: "Neudieraj ma, bolí to". Mali by ste byť trpezliví a sledovať dieťa - ak vaše metódy nie sú efektívne, snažte sa nasmerovať jeho negatívne emócie do hrania sa.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Dieťa na slnku

Citlivá detská pokožka nemá žiadne ochranné mechanizmy proti slnečným lúčom – stačí pár minút na slnku a pokožka sa spáli a bude podráždená.

> čítať ďalej

Koniec s používaním plienok

Neexistuje žiadna presná odpoveď na otázku, kedy prestať s plienkami. Názory expertov sa líšia ale približne by k tomu malo dôjsť nie skôr ako v 18 mesiaci a nie neskôr ako v 2 rokoch.

> čítať ďalej

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

> čítať ďalej