Sprievodca Šťastní rodičia

Cestovanie lietadlom

rady v kategórii: batoľa

Ak plánujete cestovať s dieťaťom lietadlom, dobre sa pripravte aby to nebolo vyčerpávajúce pre Vás oboch. Dieťa do 2 rokov nedostane samostatné miesto v lietadle, takže bude na Vašich kolenách. Na palubu lietadla si môžete vziať kočík. Predtým ako nasadnete do lietadla, vymeňte dieťaťu plienku.


Príručná batožina by mala obsahovať pas dieťaťa, plienky, prebalovaciu podložku, vlhčené obrúsky, obľúbenú hračku dieťaťa a ak nechcete dieťa kojiť tak aj mlieko alebo iné nápoje a jedlo. Požiadajte letušku či vám môže zohriať mlieko alebo priniesť horúcu vodu na zaliatie. Mali by ste mať pripravené aj náhradné oblečenie a malú deku.


Snažte sa vybrať si miesto najbližšie pri východe a toalete, takže po pristátí môžete čo najskôr opustiť lietadlo. Najťažšie chvíle pre dieťa sú vzlet a pristátie. Deti sú veľmi citlivé na zmeny tlaku a cítia bolesť a upchatie uší silnejšie. Môžete pomôcť dieťaťu tým, že mu dáte niečo na pitie. Pamätajte si, že cesta je stresujúce iba pre Vás. Dieťa nezaujíma či ho objímate doma alebo v lietadle. Jediná vec na ktorej mu záleží je to, že je blízko Vás.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Dieťa v aute

Skutočnosť, že Vaše dieťa je ešte malé neznamená, že ho nebudete môcť voziť v aute. Všetko čo potrebujete je detská sedačka zodpovedajúca veku dieťaťa, namontovaná v aute podľa pokynov výrobcu. Nekupujte sedačky, ktoré nie sú bezpečnostne schválené.

> čítať ďalej

Dieťa objavuje svet

Dieťa objavuje svet ochutnávaním, vôňou a dotykom. Takto vie, kedy ho niekto cudzí vezme do náručia.

> čítať ďalej

Prvý výlet autom

Prvý výlet autom je veľká udalosť nielen pre dieťa ale aj pre rodičov. Vzhľadom k vývoju lebky a nervového systému by ste sa mali vydať na prvú dlhú cestu až po prvých troch mesiacoch.

> čítať ďalej