Sprievodca Šťastní rodičia

Aktivácia plienky

rady v kategórii: kojenec

Pri vybratí plienky z obalu môže byť zľahnutá alebo pokrčená na miestach, na ktorých sa potom nemusí dobre prispôsobiť.  Aby sa plienka lepšie prispôsobila telíčku, je potrebné ju pred použitím aktivovať. Tento jednoduchý proces trvá len niekoľko sekúnd. Plienka sa lepšie prispôsobí telíčku a absorpčná vrstva bude distribuovať vlhkosť vo vnútri plienky efektívnejšie.
Krok 1 - Rozložte plienku, uchopte na oboch koncoch a jemne potiahnite.
Krok 2 – Zložte plienku pozdĺžne na polovicu.
Krok 3 - Opatrne otočte plienkou raz do jednej strany a potom do druhej.

diaper activation

Prečítajte si ďalšie rady

Ako rozumieť detskému plaču

V prvých mesiacoch života Vášho dieťatka je plač jeho jediným komunikačným prostriedkom, takže by ste mali spoznať tento univerzálny jazyk.

> čítať ďalej

Čo je reflux?

Pre bábätká je normálne , aby sa im mlieko po kŕmení vracalo naspäť do pusinky. Môže to spôsobiť aj malé nepríjemnosti takže je na Vás, aby ste dopomohli k zníženiu frekvencií a objemu nestráveného mlieka.

> čítať ďalej

Očkovanie

Nepodliehajte panike! Nie je potrebné očkovať dieťa pred všetkými možnými chorobami, ale nepodceňujte povinný vakcinačný program. Pri odchode z nemocnice s novorodencom dostanú rodičia očkovací preukaz dieťaťa so všetkými potrebnými informáciami o rôznych typoch a termínoch povinných očkovaní.

> čítať ďalej