Sprievodca Šťastní rodičia

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

rady v kategórii: dieťa

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku. Vyberte správnu zubnú kefku a pastu v závislosti od veku dieťaťa. Zubná kefka pre malé deti je mäkká s malou hlavou a má jednoduché uchopenie. Staršie deti si môžu čistiť zuby so stredne mäkkou kefkou. Aby ste deti motivovali v čistení zubov, je dostupný celý rad typov a farebných prevadení zubných kefiek.

Zubné pasty pre najmenšie deti (veková skupina je označená na obale) obsahujú menej fluoridu, než pre dospelých a majú široký výber chutí. Zubnú kefku by ste mali meniť každé 2-3 mesiace alebo aj častejšie (ak sú štetiny deformované). Dieťa by si malo čistiť zuby aspoň dvakrát denne, spočiatku pod Vašim dohľadom a  pomocou.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Detská agresivita

Bojíte sa, že sa Vaše dieťa začína správať agresívne? Ste zvedaví, čo je dôvodom pre túto náhlu zmenu jeho nálady a správania? Kde ste urobili chybu vo výchove?

> čítať ďalej

Povzbudzujte Vaše dieťa v objavovaní sveta okolo seba

Vaše dieťa sa dostáva do fázy, kedy je fascinované okolitým svetom. Jeho zvedavosť sa zvyšuje každým dňom. Malý prieskumník nemôže ignorovať hocičo takže buďte pripravení. Dieťa sa bude najviac zaujímať o veci, ktoré rodičia často používajú.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej