Sprievodca Šťastní rodičia

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

rady v kategórii: dieťa

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku. Vyberte správnu zubnú kefku a pastu v závislosti od veku dieťaťa. Zubná kefka pre malé deti je mäkká s malou hlavou a má jednoduché uchopenie. Staršie deti si môžu čistiť zuby so stredne mäkkou kefkou. Aby ste deti motivovali v čistení zubov, je dostupný celý rad typov a farebných prevadení zubných kefiek.

Zubné pasty pre najmenšie deti (veková skupina je označená na obale) obsahujú menej fluoridu, než pre dospelých a majú široký výber chutí. Zubnú kefku by ste mali meniť každé 2-3 mesiace alebo aj častejšie (ak sú štetiny deformované). Dieťa by si malo čistiť zuby aspoň dvakrát denne, spočiatku pod Vašim dohľadom a  pomocou.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Nohy - vyvíjajú sa správne?

kolo prvého roka začnite sledovať nohy dieťa pozornejšie – môžete očakávať jeho prvé kroky. Veľa mamičiek premýšľa, či sa nohy dieťaťa vyvíjajú správne a ako zabezpečiť ich zdravý rozvoj.

> čítať ďalej

Tvrdohlavé dieťa

Rodičia sa často sťažujú, ako tvrdohlavé sú ich deti. Bez ohľadu na náladu prechádza každé dieťa fázou tvrdohlavosti. Môže sa to prejavovať vo väčšej alebo menšej miere.

> čítať ďalej

Vývoj reči Vášho dieťaťa

Vývoj dieťaťa sa skladá z mnohých prvkov. Jedným z nich je aj získanie komunikačných zručností - schopnosť hovoriť.

> čítať ďalej