Sprievodca Šťastní rodičia

Ako naučiť dieťa umývať si zuby?

rady v kategórii: dieťa

Je dobré aby si Vaše dieťa zvyklo čistiť si zuby pravidelne a správne už od útleho veku. Vyberte správnu zubnú kefku a pastu v závislosti od veku dieťaťa. Zubná kefka pre malé deti je mäkká s malou hlavou a má jednoduché uchopenie. Staršie deti si môžu čistiť zuby so stredne mäkkou kefkou. Aby ste deti motivovali v čistení zubov, je dostupný celý rad typov a farebných prevadení zubných kefiek.

Zubné pasty pre najmenšie deti (veková skupina je označená na obale) obsahujú menej fluoridu, než pre dospelých a majú široký výber chutí. Zubnú kefku by ste mali meniť každé 2-3 mesiace alebo aj častejšie (ak sú štetiny deformované). Dieťa by si malo čistiť zuby aspoň dvakrát denne, spočiatku pod Vašim dohľadom a  pomocou.

Odporúčané produkty pre vás

Prečítajte si ďalšie rady

Stravovacie návyky

Dieťa po roku už nenaberá telesnú hmotnosť ako predtým a jeho postava a proporcie sa začínajú meniť.

> čítať ďalej

Dieťa na slnku

Citlivá detská pokožka nemá žiadne ochranné mechanizmy proti slnečným lúčom – stačí pár minút na slnku a pokožka sa spáli a bude podráždená.

> čítať ďalej

Detská reč

Všetci rodičia napäto počúvajú rozvíjajúcu sa reč svojich detí, ktorá im prináša radosť a emocionálne uspokojenie. Dôvodom je veľmi charakteristický jazyk dieťaťa.

> čítať ďalej