4. týždeň

rady v kategórii: tehotenstvo

Už asi začínaš tušiť že si tehotná, pretože tvoj organizmus ti vysiela signály. Cítiš sa ospalá, tvoje prsia sú naliate a často chodíš na toaletu na malú potrebu. Vzhľadom na to, že zárodok produkuje tehotenský hormón – choriogonadotropín – tehotenský test by mal byť už pozitívny. Zapamätaj si, že najspoľahlivejší je krvný test (test z moču si musíš urobiť ráno po prebudení, pretože vtedy je hladina choriogonadotropínu najvyššia). Štvrtý týždeň je vhodný na to, aby si prvýkrát navštívila gynekológa. Nezanedbaj to.

Vaše dieťatko v tomto týždni:
Hoci si to iba ťažko dokážeš predstaviť, tvoje dieťa teraz viac pripomína žubrienku než človeka, pričom sa skladá z troch vrstiev. Endodermu, ktorý sa onedlho pretransformuje na pľúca, pečeň a tráviacu sústavu, mezodermu, z ktorého vzniknú kosti, svaly a ľadviny a ektodermu,  ktorý je zárodkom kože, očí a nervového systému.

5. týždeň

Pravdepodobne viete, že sa čoskoro stanete mamičkou. Srdce Vášho dieťaťa už začína biť!

6. týždeň

Keďže sa jedná o etapu veľmi rýchleho vývojova zárodku, mali by ste sa zvlášť starať o seba.

7. týždeň

cítite, ako sa vaše telo začína pomaly meniť. Pamätajte si: jete za dvoch a nie ako dvaja!